Flava School Muntenia
școală gazdă: DANCE PRESTIGE
Traian Popovici 87, Bucaresti
toate datele
18 Noiembrie 2018
DuminicăTCH: Little Phil
10:00 - 10:30 Prezentare
10:30 - 11:30 Rădăcinile, Introducere. Socio-culturale de referință, nașterea mișcării hip-hop, rădăcini, origini, istoria nașterii lui Hip Hop, care sunt pionierii lui Hip Hop, elemente ale culturii hip-hop
11:30 - 13:00 Pregătire sportivă pentru dansatori, proiect coregrafic
TCH: Little Phil
18:00 - 19:00 Conversație cu maestrul, despre istoria culturii hip-hop
19:00 - 20:00 Proiect coregrafic Hip Hop Old school
6 Decembrie 2018
sâmbătăTCH: Luka Raimondi
15:00 - 16:00 Urban Dance, Istoria dansului Hip Hop, Origini, Cele două școli, La Breaking, Locking, Popping, The Tutting, Stil și pași vechi de asociați școlii la popping, stil nou (dans hip-hop), Krumping, stil L.A (Urban Choreographic),House Dance, Waacking & Voguing, Dancehall
16:00 - 17:00 atletism pentru dansatori
TCH: Luka Raimondi
17:00 - 18:00 pașii de bază și instruirea pentru un proiect coregrafic
18:00 - 20:00 proiect coregrafic
20 ianuarie 2019
DuminicăTCH: Jospeh Tsosh
11:00 - 12:30 Urban Choreographic Class
3 februarie 2019
sâmbătăTCH: artistul așteaptă confirmarea
00:00 - 00:00 Conceptul de învățare de bază, Obiectivele unei lecții de hip-hop, Introducere în predarea elementară, combinații, coregrafie, tranziții și progrese
Metode de predare și metode didactice, Anatomie, Muzică, Muzică în lecție, Structura lecției
TCH: artistul așteaptă confirmarea
00:00 - 00:00
23 februarie 2019
DuminicăTCH: Mamson
11:00 - 12:30 House Dance Class
6 aprilie 2019
sâmbătăTCH: Mary J
14:00 - 15:00 Clasificarea mișcărilor de bază, Mișcări potențial periculoase, Introducere în tehnologie, Comunicare și feedback, Curățirea sau "tehnica de comandă", Streching
15:00 - 16:00 atletism pentru dansatori
TCH: Mary J
16:00 - 17:00 formarea pentru designul coregrafic al hip-hop-ului
17:00 - 20:00 pregătirea lucrărilor echipajului pentru a împărtăși o experiență la spectacol
21 aprilie 2019
DuminicăTCH: P-Lock
11:00 - 12:30 Locking class